1. Rozbité sklenice
Rozbité sklenice patří přesně na jedno místo: do odpadního koše. Skleničky se při mytí mohou rychle rozbít; nebezpečí zranění je pak velké. Totéž platí pro šálky, talíře, mísy atd. Co je rozbité, mělo by být jednoduše zlikvidováno, pokud to nejde, nemělo by být zachráněno.
2. Staré houby na mytí
Stále vypadá dobře. Dokonce i když tu houbu na mytí nepoužíváte do doby, než skrz ní vidíte, měli byste houbu nahradit. Nemusíte jí okamžitě vyhazovat, většina hub na nádobí může být v automatické pračce dobře vyprána a pak opět používána – třeba například k čištění koupelny.
3. Skladovací kontejnery
Ruku na srdce: kolik skladovacích kontejnerů v kuchyni máte? Pravděpodobně příliš mnoho! Vyhozením nepotřebných kontejnerů můžete proto vytvořit volný prostor.
4. Krabice z doručeného balíku
Jste naprosto odhodláni recyklovat a využívat věci vícenásobně? Zde platí to samé jako u předešlého bodu. Krabice, ve které vám někdo něco poslal, nemusí být v kuchyni po celou věčnost pro případ, že ji znovu použijete – někdy.
5. Spousta pomocníků
Máte jednu, dvě, tři, čtyři, ….. naběračky? Více než dost vařeček? A s prkýnkem na krájení byste mohli vydláždit podlahu v kuchyni? Pak je čas dát některým z těchto věcí sbohem.
6. Prošlé potraviny
Dokonce i kdybychom se snažili tomu tvrdě bránit, opakovaně se stane, že doba trvanlivosti u jídla uběhne. Cokoli, co je v chladničce prošlé, musí být odstraněno. Ale také stojí za to podívat se do skříní a zásuvek, co tam je. To, u čeho vypršela záruční doba, a již není jedlé, patří do odpadků.
7. Vratné obaly
Nejprve to je 1 láhev, pak jsou to tři pytle. Prázdné obaly se rychle kupí. Proto bychom měli dbát na to, aby nevznikly hory prázdných lahví a pravidelně prázdné lahve házet do tříděného odpadu, nebo pokud jsou to vratné lahve, tak nosit zpět do obchodu.