Řešení finančních potíží na míru


Spadnout do finančních potíží může v životě každý. Nikdy nevíme, kdy přijdeme o práci, nastanou potíže ve formě nečekaných https://www.femina.cz/6-necekanych-chyb-kterymi-nicis-svuj-vztah-aniz-bys-to-tusila/ výdajů, nebo se opět všechno zdraží, a my nebudeme vědět, kam dřív skočit. V takových situacích pak začínáme uvažovat nad půjčkou. Existuje však taková, kterou bychom zaplatili jak nečekané výdaje, tak třeba potřebné věci, či se s ní vyplatili z exekuce? Ano, existuje, a to pod názvem americká hypotéka. Co byste o ní měli vědět?

komínky z mincí

Parametry americké hypotéky

Lze si přesně spočítat, jak dlouho budu tento typ půjčky splácet, a na kolik mě to vyjde? Nachází se někde nějaká kalkulačka americké hypotéky? Ne. Nastavení tohoto druhu úvěru je individuální, a bude nastavena přesně pro vás. Záleží na tom, jak dlouho chcete splácet, jak si představujete výšku splátek, a rovněž na součtu dalších faktorů.

Jak se tedy dozvím, zda by pro mě byla americká hypotéka tím pravým?

Snadno. U nebankovních společností stačí obvykle vyplnit krátký dotazník, a již brzy vám dorazí předběžný návrh, který by vám mohl pomoci vyřešit vaši situaci.

mince v dlaních

V čem je americká hypotéka lepší, než-li klasický úvěr?

Jedná se o jediný druh hypotéky, kde získáte větší obnos peněz, aniž byste museli dokládat účel, tedy na co si půjčujete. Slovo hypotéka v tomto názvu znamená jen to, že se za půjčku zaručíte svojí nemovitostí. Odhad ceny nemovitosti si pak společnost zaplatí sama, a z jeho výše vám pak může poskytnout úvěr až do výše 70%.

Na co všechno ji lze tedy využít?

Vlastně na cokoliv. Můžete ji použít jako klasickou hypotéku na stavbu domu, nebo k rekonstrukci, aniž byste museli složitě dokládat faktury. Můžete ji použít k refinancování vaší stávající půjčky, či k vyplacení se z exekuce. Úroková sazba je zde nízká, podobná jako u klasické hypotéky, a proto je skutečně výhodná.

Lze o ni zažádat, i když mě v bance odmítli?

Ano. Většina lidí, kteří byli odmítnuti v bance, se obrací na nebankovní společnosti, jejichž podmínky pro získání půjčky nejsou tak přísné.

Zvažujete půjčku s ručením nemovitosti?


Jistě i vy moc dobře víte, že existuje celá řada půjček, ze kterých si můžete vybrat, kterou půjčku byste rádi. Existuje dokonce i půjčka s ručením nemovitosti. Je pochopitelné, že si člověk není jistý, zda si tuto půjčku vzít a ručit nebo se raději poohlédnout po půjčce jiné. Může se ale také stát, že nebudete mít možnost jiné půjčky. V takovém případě je velmi důležité vše promyslet, protože by se mohlo klidně stát, že byste v budoucnu přišli o střechu nad hlavou.

S ručením nemovitosti se člověk může setkat zejména u půjček, které nabízejí nebankovní společnosti. Našli byste celou řadu lidí, kteří se nebankovním společnostem vyhýbají. Je ale pravda, že i s nebankovní společností může být člověk spokojen, ale je potřeba, abyste včas spláceli, abyste se nedostali do nemalých problémů.

uzavření dohody

Skutečně je potřeba si takovou půjčku, kde má člověk ručit střechou nad hlavou, promysleli. Je to opravdu velký závazek. Určitě by nebylo na škodu něco takového probrat i s odborníkem na finance.

Pokud se rozhodnete této půjčky využít, pak by bylo dobré si ještě před podpisem zjistit, zda je zde možnost odkladu půjček, pokud by se stalo, že byste přišli o práci apod. Pokud zjistíte, že něco takového nebude možné, pak by bylo vhodné to ještě promyslet.

Ať už potřebujete peníze na cokoliv, ručit nemovitostí je skutečně velký závazek. Pokud ještě v daném domě nebydlíte sami, ale s celou vaší rodinou, pak je skutečně potřeba uvažovat, abyste neudělali krok vedle a nepřišli tak o vše, co máte. Bohužel i takové případy existují.

dům a finance

Ne nadarmo lidé říkají, že s penězi by si člověk opravdu neměl zahrávat. Půjčky mohou být skvělou možností, jak získat nějakou tu potřebnou korunu, jenže je potřeba počítat s tím, že vše musíte vrátit a to ještě navíc s úroky. Je skutečně potřeba prve přemýšlet a poté až jednat, jelikož by se vám to mohlo vymstít více, než si myslíte.

Finanční závazky, které už nezvládáte?


Dostali jste se do situace, kdy vám nic nezbývá z výplaty? Nevíte, co platit dřív? Už pomalu ani nevíte, kde dlužíte? Pokud jste na otázky odpověděli ano, tak potřebujete pomoc! Krůček po krůčku, zhodnotíme vaší situaci. Může se stát, že vám tento článek nepomůže a pokud to, tak je, tak se nebojte zavolat do dluhové poradny, nebo požádat o odbornější pomoc!

přesýpací hodiny

1. Krok-mapa závazků

V první řadě je důležité vidět všechny své dluhy pohromadě. Pořiďte si poznámkový blok, či sešit, kde sepíšete všechny závazky. Pokud, máte strach, že nevíte o všech, můžete si nechat udělat výpis z registru dlužníků. Doporučuji, udělat výpis i pro kontrolu a vnitřní klid. Nejprve si, nechte udělat výpis z registru zvaný SOLUS – Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům, poté si doporučuji výpis z NRKI – Nebankovní registr klientských informací, tedy pokud jste si půjčili i u nebankovní společnosti. U obou registrů, máte možnost, udělat online výpis z pohodlí domova.

Důležitá je přehlednost, ideální je vytvoření čtyř sloupců, na stránce v poznámkovém bloku, do prvního sloupce zapište název společnosti, které dlužíte, do druhého sloupce napište celkovou částku závazku, do třetího sloupce vypište měsíční splátku, popřípadě částku prodloužení půjčky a v posledním sloupci bude datum splatnosti.

2. Krok – Komunikace s věřiteli

Nejhorší věcí, co může dlužník udělat, je nezvedat telefony společnostem. Chápu, že už takhle se psychicky bortíte a nemáte náladu, vysvětlovat, že splátku zaplatíte později, ale komunikace je důležitá! Pokud jste do teď nezvedali telefon, můžete, to zkusit napravit. Obvolejte společnosti, u kterých máte závazky, zkuste se s nimi domluvit na smírném řešení – splátkový kalendář, popřípadě sdělte datum, kdy jste schopni uhradit splátku, nebo její část. Vždy, zvolte částku a datum, který jste schopni dodržet, neslibujte hory doly, tím nikomu nepomůžete!

3. Krok – Mapa příjmů a výdajů

Opětovně se vrátíme k poznámkovému bloku, kde si na další stránku sepíšeme veškeré naše výdaje – bydlení, strava, dojíždění, veškeré splátky, zkrátka vše. Po sepsání se koukněte na vaše výdaje, zamyslete se, můžete někde ušetřit? Například za stravu, benzín, snížení paušálu za telefon, vyměnit dodavatele elektřiny za levnějšího? Jestliže, můžete, tak to hned udělejte!

Následně si vypište vaše příjmy – plat, brigáda, výživné, opět do posledního detailu! Posledním krokem, je porovnat příjmy s výdaji. Pakliže, vám vychází částka do plusu, jste na tom dobře, pokud jste na nulové částce, zamyslete se, nad brigádou, či druhou prací. Vyšla vám částka do mínusu? Chce to odbornou pomoc!

nešťastný člověk

4. Krok – odborná pomoc

Jste v bodě, kdy už to bez odborné pomoci nezvládnete, je čas, to přiznat a smířit se s tím! Můžete navštívit finančního poradce, či dluhové poradenství. Nebojte se, pomohou vám, nabídnou další možnosti, jako konsolidaci, nebo insolvenci. Nebraňte se pomoci, vše se dá vyřešit! PS: Držím palečky, vy to zvládnete!

Americká hypotéka


Nutně potřebujete hypotéku a po návštěvě z banky jste odešli s prázdnou? Netrapte se, ještě není nic ztraceno, a to proto, že existují nebankovní společnosti, které nejsou při schvalování tak přísní. V čem je tedy rozdíl?
Americké hypotéky www.americka-nebankovní-hypoteka.cz jsou vhodným řešením pro ty, kteří mají nějaký záznam v registru dlužníků. Tento druh hypotéky je možné sjednat velmi rychle bez zbytečného papírování. Další velice významná výhoda je, že při sjednávání této hypotéky nemusíte dokládat své příjmy a ani účel hypotéky. Již název nám napovídá, že pochází až ze zámoří, protože je v USA opravdu velmi oblíbená. Nikdo se vás neptá, na co finanční prostředky potřebujete, je to čistě jen na vás.
cesta ke garáži
U nás začíná být tento rychlý způsob získání peněz také hodně oblíbený.
U amerických nebankovních společností se rozlišují pouze dva typy úvěrů, jsou to podnikatelské úvěry a spotřebitelské úvěry. Oba tyto typy jsou spojeny též se zástavou nemovitosti, jako je tomu u bankovních institucí.
Dále jsou ještě rozlišovány dva druhy amerických hypoték dle záznamů v registrech. První jsou hypotéky VIP, tzn. že jsou poskytnuty pouze s malou tolerancí, co se týká záznamů v registrech. Klient tak pak může získat úrok od 4% p. a. Pak jsou poskytovány hypotéky všem klientům, kde se mohou akceptovat všechny záznamy v registrech, ale jejich úrok je od 7% p. a. Takže tohle je potřeba si důkladně promyslet a zvážit, zda jste to schopni uplatit.
přeložené bankovky
V případě zájmu o nebankovní hypotéku stačí jen vyplnit online formulář se všemi potřebnými údaji a do 24 hodin se vám ozve příslušný pracovník z dané společnosti. Posoudí vaši žádost a vy budete vědět, na čem jste. Jsou schopni vám vyjednat nízkou splátku, tak aby vám to vyhovovalo. Poskytují až 70% finančních prostředků z odhadní ceny nemovitosti s dobou splácení až 30 let.

Proč jim něco dávat?


Mezi těmi, kdo po nás mohou nějaké ty peníze chtít, jsou i všemožné neziskové organizace. A to proto, že fakt, že se nazývají neziskové, neznamená, že něco získat nechtějí. Peníze chtějí, jenom z nich osobně neprofitují.
nafukovací písmena

Takové neziskové organizace peníze potřebují k tomu, aby nezištně pomáhaly. Tu těm a tu oněm, tu tak a tu onak, ale prostě pomáhaly. A to především v oblastech, do nichž se nikdo jiný nehrne, na což nikdo jiný, „ziskový“, nemá nebo nechce vynakládat své prostředky, respektive prostředky získané z daní. Což je také důvod,. Prostě proto, že se do něj jen tak někomu přispívat nechce. Protože by z toho takřka jistě nic neměl.
Výhodou příspěvků pro neziskový sektor je to, že člověk ví nebo by aspoň měl vědět, na co budou jeho peníze použity. Přispívá se tu na konkrétní počiny pomáhající konkrétním způsobem konkrétním lidem (a klidně nejen lidem) na konkrétním místě a nejedna nezisková organizace i více než podrobně zveřejňuje, co se s darovanými penězi děje. Kteroužto výhodu u nedobrovolných příspěvků jménem daně člověk nemá.
A tak tu člověk vlastně přispívá na dobrou věc, navíc na přesně tu, kterou si sám zvolí. Pokud si nějakou zvolí. Třeba i proto, že mu je umožněno si tento příspěvek odečíst z daní, tedy obrat stát, který to unese, aniž by sám tratil.
stejná trika

A proč ještě přispívat neziskovému sektoru?
Třeba proto, že se často jedná svým způsobem o investice do budoucna. Možná i do vlastní budoucnosti, pokud tato nebude zase až tak růžovou, jak bychom si mohli leckdy představovat.
Téměř každý třeba jednou zestárneme a dost možná nakonec zůstaneme sami jako ten kůl v plotě. A pokud nebudeme mít na služebnictvo, jež by se o nás staralo, nebo na solidní domov důchodců, pokud se o nás nepostarají ani naše děti, možná to bude právě nějaká ta nezisková organizace, jež se postará, abychom přinejmenším neklesli až na úplné dno.
V podobně nepříznivé situaci (a to ani nemusí zestárnout nebo onemocnět) se pak mohou ocitnout ale i zvířata, pro něž by coby odvržená nikdo ze ziskových branží ani prstem nehnul. Leda tak ještě nějaká ta asijská restaurace, což ale jak známo není ideální řešení. Taková zvířata mohou nalézt nový domov v útulcích, provozovaných hádejte kým. Ano, neziskovkami.
Takže můžeme nějakou tou korunou pro neziskové organizace pomáhat potřebným. Z nichž si vesměs můžeme i přímo vybrat ty, kdo jsou nám po chuti. Můžeme, ale nemusíme podporovat třeba péči o seniory, o postižené, o trpící v rozvojovém světě, ale také o migranty, psy a jiná zvířátka.