Čas od času sprchu vlažnou vodou
V přírodě na květiny prší proto jim doma dopřejte sprchu. Na listech se totiž usazuje prach, díky kterému se rostlinám hůře dýchá. Při samotné sprše je důležité, abyste rostlině omývali jen listy a nepřemokřili jste hlínu v květináči, k tomu stačí rostlinu v květináči mírně naklonit.
Každá je jiná myslete na to při nákupu
Když si pořizujeme domácího mazlíčka zpravidla si také o něm nastudujeme maximum informací jedině tak mu můžeme poskytnout tu nejlepší péči. Nezapomínejte na to při výběru rostlin, některé druhy jsou méně jiné více náročné. Některé potřebují pravidelnou zálivku jiné nějakou dobu bez zalévání. Jsou květiny, které potřebují slunné místo u okna jiným se zavděčíte přítmím.
Hnojivo
V určitém období roku rostliny potřebují přihnojit, protože si vyčerpají zásoby, které zemina v květináči přirozeně obsahuje. Pokud tak nečiníme nemůžete se divit, že rostlinám žloutnou listy nebo nekvetou.
Květiny nerady stres
Stejně jako lidé i květiny se nerady stresují to v praxi znamená, že nemají rády teplotní šoky, třeba takové že na ně v mrazu otevřete okno nebo že je budete zalévat studenou vodu. Vodu na zalévání vždy nechte alespoň hodinu odstát.
Květináč není navždy
Většina květin potřebuje, když vyroste přesadit, protože se nerada těsní v malém květináči. Opatrně vyjměte květinu z nádoby a přesaďte ji do připraveného většího květináče. Ideální je dát na dno květináče kamínky které zabrání tomu, aby kořínky stály ve vodě, když květinu omylem přelijete.
Zvažte množství
Lepší je mít doma jednu květinu o kterou se vzorně staráme než deset, kterým nevěnujeme pozornost. Pokud máme rostliny zaprášené, potřebující větší květináče a víme že nám na to nezbývá čas ani energie, je vhodné zvážit jejich množství v bytě. Pěstování květin má být radost a ne starost. Když budeme květinám věnovat správnou péči rády se nám odmění svým zdravým vzhledem.